TheraVet Geriatric General Support for Geriatric Pets 30 Tablet
TheraVet Geriatric General Support for Geriatric Pets 30 Tablet

TheraVet Geriatric General Support for Geriatric Pets 30 Tablet

Fiyat : ₺400,00(KDV Dahil)
₺400,00 'den başlayan taksitlerle

Geriatric

General Support for Geriatric Pets

Kedi ve köpeklerde dolaşım sisteminin normal fonksiyonlarını desteklemeye yönelik kullanılmak üzere formüle edilmiş bir yem premiksidir.

Colostrum
Vitamin D3
Ginger
Curcumin
Broccoli

 
 

HEDEF ENDİKASYONLAR

 
  • Eklem sağlığı desteği
  • Üriner sistem ve sindirim sistemi
  • Göz fonksiyonları desteği
  • Bağışıklık sistemi desteği
  • Kalp ve dolaşım sistemi desteği
  • Kas ve vücut kütlesinin korunması
  • Sinir sistemi desteği

Kullanım Şekli:

Kedilerde günde 1/2 tablet.
Köpeklerde her 10 kg canlı ağırlık için
günde 1 tablet.
Mamasına veya suyuna karıştırılarak verilir.

Kutu içi adet : 30 tablet

 
 

Bileşenler

 
 

Astaksantin / Astaxanthin

(2a165)

 

0,11 %

 
 

Zerdeçal (Kurkumin) / Curcuma Longa / Turmeric Extract

2b

CAS 8024-37-1

1,08 %

 
 

Brokoli / Brassica Oleracea

(5.7.1)

 

0,54 %

 
 

Zencefil / Zingiber Officinale

2b

84696-15-1

1,62 %

 
 

Yaban Mersini / Vaccinium Myrtillus

2b

CoE 469

10,83 %

 
 

Karnıyarık Otu / Plantago Psyllium / Plantago Ovata

2b

(5.31.1)

0,2707 %

 
 

Kolostrum / Colostrum

(8..6.1)

 

10,83 %

 
 

Kedi Otu / Valeriana Officinalis

2b

CAS 92927-02-1 / CoE 473

1,08 %

 
 

Lutein

(2a161b)

 

0,54 %

 
 

Vitaminler

 
 

Vitamin D3 / Cholecalciferol

(3a671)

 

1.000 IU

 
 

Duyusal Yem Katkı Aromatikler ve İştah Artırıcılar

 
 

Aromatik Bileşenler / Aromatic Ingredients

 
 

37,90 %

 
 

Teknolojik Katkı Maddelerileri (Emülsifiye ve Stabilize Edici Ajanlar)

 
 

Mikrokristalin Selüloz / Microcrystalline Cellulose

E460

 

35,19 %

 
 

İÇERİK ÖZELLİKLERİ

 

ASTAXANTHİN

Nöromüsküler, kas mimarisi ve hücresel mekanizmalar dahil olmak üzere kuvvette bir artışa katkıda bulunan birçok faktöre öncülük eder. Ayrıca reaktif oksijen türlerinin (ROS-) yaşlanma fenotiplerine ve yaşa bağlı bozukluklara öncülük etmesine karşılık yüksek antioksidan aktivitesi göstererek bu etkileri minimalize eder. Mitokondriyal yenilenmeyi indükler.

 

ZERDEÇAL

Yaşlanma, kronik düşük dereceli inflamasyon ile karakterize olduğundan, anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleriyle semptomlarını hafifletebilir. Aynı zamanda nöroprotektif etkileri vardır. Bir diğer önemli aktivitesi ise anti-tümör aktivitesidir

 

BROKOLİ

Yaşlanan hücrelerin plazmasındaki konsantrasyonları, fiziksel aktivite seviyeleri ve kolesterol konsantrasyonları ile ve ayrıca daha düşük lipid oksidatif hasarı ile pozitif ilişkilidir. Oksidatif hasar ile hücrede oluşan defektleri giderici etkisi vardır.

 

ZENCEFİL

Oksidatif stres, reaktif oksijen türleri (ROS) ve antioksidanlar arasında bir dengesizlik olduğunda ortaya çıkar. Bu hasarın birikmesi mitokondriyal disfonksiyona, mutasyonlara ve apoptoza sebep olabilir. Biyoaktif bileşikleri ve bileşenleri nedeniyle, antibakteriyel, antikanser, anti-inflamatuar, antidiyabetik, mide koruyucu, antioksidan ve nöroprotektif terapötik etkiler gösterir.

 

YABAN MERSİNİ

Antioksidan ve antienflamatuar etkileri olan, en belirgin olarak antosiyaninler olan polifenolik bileşikler içerir. Beyin merkezlerinde hafıza fonksiyonuna aracılık eden artan nöronal sinyalleşme ve gelişmiş glikoz bertarafı ile ilişkilendirilmiştir, bu faydaların nörodejenerasyonu hafifletmesi beklenecektir.

 

VİTAMİN D3

Epidemiyolojik kanıtlar, düşük D vitamini seviyeleri ile bilişsel gerileme, depresyon, osteoporoz, kardiyovasküler hastalık, hipertansiyon, tip 2 diyabet, ve kanser gibi yaşlanma ile ilişkili hastalıklar arasında bir ilişki olduğunu göstermektedir. Bu hastalıklar ve D vitamini alımı arasında bir ilişki olduğu bilinmektedir.

 

KARNIYARIK

OTU

Yüksek kolesterolü olan hastalarda morbidite ve mortaliteyi azaltmadaki etkisi bildirilmiştir. Ayrıca bağırsak hareketlerinin yavaşlamasından kaynaklı kronik kabızlık problemlerinde pisilyum kabuğunun bağırsak mikrobiyotasını düzenleyerek klinik semptomları iyileştirebileceği bilinmektedir.

 

KOLOSTRUM

İskelet kasına özgü genlerin farklı ekspresyonu, stres, iltihaplanma ve protein bozulmasından kaynaklı etkilerden korur. Protein sentezini tetikler. Bilişsel gerileme ve kas aktivitesindeki azalmayı tersine çevirir.

 

KEDİ OTU

Uykuyu teşvik etmek ve uyku kalitesini iyileştirmek için yaygın olarak kullanılır.

 

LUTEİN

Retinanın makulasında oldukça konsantre bir karotenoiddir ve oksidatif stres, iltihaplanmaya karşı koruyabilir. Ayrıca, büyük ölçüde antioksidan özelliklerine atfedilen, yaşlı körlüğünün önde gelen bir nedeni olan yaşa bağlı makula dejenerasyonu riskinin olası azalmasıyla ve diyabetik retinopatinin önlenmesinde besin takviyesi olarak da faydalıdır.

Etiketler
TheraVet, TheraVet Geriatric, TheraVet Geriatric General, TheraVet Geriatric General Support, TheraVet Geriatric General Support for, TheraVet Geriatric General Support for Geriatric, TheraVet Geriatric General Support for Geriatric Pets, TheraVet Geriatric General Support for Geriatric Pets 30, TheraVet Geriatric General Support for Geriatric Pets 30 Tablet, TheraVet Geriatric General Support for Geriatric Pets Tablet, TheraVet Geriatric General Support for Geriatric 30, TheraVet Geriatric General Support for Geriatric 30 Tablet, TheraVet Geriatric General Support for Geriatric Tablet, TheraVet Geriatric General Support for Pets, TheraVet Geriatric General Support for Pets 30, TheraVet Geriatric General Support for Pets 30 Tablet, TheraVet Geriatric General Support for Pets Tablet, TheraVet Geriatric General Support for 30, TheraVet Geriatric General Support for 30 Tablet, TheraVet Geriatric General Support for Tablet, TheraVet Geriatric General Support Geriatric, TheraVet Geriatric General Support Geriatric Pets, TheraVet Geriatric General Support Geriatric Pets 30, TheraVet Geriatric General Support Geriatric Pets 30 Tablet, TheraVet Geriatric General Support Geriatric Pets Tablet, TheraVet Geriatric General Support Geriatric 30, TheraVet Geriatric General Support Geriatric 30 Tablet, TheraVet Geriatric General Support Geriatric Tablet, TheraVet Geriatric General Support Pets, TheraVet Geriatric General Support Pets 30, TheraVet Geriatric General Support Pets 30 Tablet, TheraVet Geriatric General Support Pets Tablet, TheraVet Geriatric General Support 30, TheraVet Geriatric General Support 30 Tablet, TheraVet Geriatric General Support Tablet, TheraVet Geriatric General for, TheraVet Geriatric General for Geriatric, TheraVet Geriatric General for Geriatric Pets, TheraVet Geriatric General for Geriatric Pets 30, TheraVet Geriatric General for Geriatric Pets 30 Tablet, TheraVet Geriatric General for Geriatric Pets Tablet, TheraVet Geriatric General for Geriatric 30, TheraVet Geriatric General for Geriatric 30 Tablet, TheraVet Geriatric General for Geriatric Tablet, TheraVet Geriatric General for Pets, TheraVet Geriatric General for Pets 30, TheraVet Geriatric General for Pets 30 Tablet, TheraVet Geriatric General for Pets Tablet, TheraVet Geriatric General for 30, TheraVet Geriatric General for 30 Tablet,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR